New Motosiklet Zincir Temizliği ve Bakımı

Motosiklet Zincir Temizliği ve Bakımı


Zinciri temizleme spreyi ve sert naylon bir fırça kullanarak zincir ve dişlileri her 1.000 ila 1.500 km arasında temizleyin. Sürüş yapılan yol koşullarına göre ( yağmur, çamur vb) daha erken de temizlik yapılabilir. Temizledikten sonra kalıntıları temiz bir bezle silin. Zincir yağını uygulamadan önce zincirin kurumasını bekleyin.

 

Motor çalışırken asla zinciri temizlemeyi denemeyin. Her zaman orta sehpada arka tekerleği  elle döndürerek temizleyin.Ön dişli genellikle kapalı bölümdedir ve gövdesinde kirli bir yağ tabakası oluşturmaya eğilimlidir. Kapağı sökün ve zinciri temizlediğiniz her zaman temizleyin.

 

Zinciri yaklaşık  300 kilometrede bir  motosikletler için üretilmiş zincir yağı ile yağlanması tavsiye edilir.Zincirin   sürüşten  hemen sonra sıcakken  yağlanması daha iyidir, çünkü yağ, baklaların arasındaki o-ringlere  daha iyi nüfuz edecektir. Zinciri yağlarken baklaların arasındaki iç ve dış plakaları, o-ringleri hedefleyerek yağlama yapmak gereklidir. Arka dişli üzerinden bir yağlama yapılırsa dönüş etkisiyle pürkürtülen yağ dışarı atılacaktır.

 

Zinciri  her temizlediğinizde zincir gerginliğini  kontrol edin. Kullanım kılavuzu, ne kadar ve nerede ölçüleceğinin yanı sıra doğru miktardaki gerginliği de ayrıntılandıracaktır.Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Ürün Kodu: Motosiklet zincir temizliği ve bakımı
  • Stok Durumu: