IMC İLERİ VE GÜVENLİ SÜRÜŞ AKADEMİSİ
Rotalar

Rotalar

Motosiklenizle uzakları keşfetmek için en güzel rotalar.

Güneşin Battığı Yere Yolculuk

GÜNEŞİN BATTIĞI YERE YOLCULUKLektos ve Tenedos…Her şey bir akşamüzeri İzmir Kordonda kahvelerimizi yudumlarken batırdığımız güneşin eşlik ettiği bir sohbetle başladı. Aslen Bursalı olan ve buralara sıkça giden bir arkadaşımızın tavsiyesi ile koyulduk yollara…Hedef  Türkiye’nin ……………………………………. hayır-hayır eksik oldu,Sadece Türkiye’nin değil,  Asya’nın en batısı.. Güneşin bu yaşlı kıtayı en son terkettiği nokta.Babakale.Güzergahımız: İlk etap İzmir, Ayvalık, Edremit, Küçükkuyu, Assos (Behramkale), Babakale yaklaşık 290 km.Ve buradan da BozcaadaDönüş ise;Bozcaada, Ezine, Edremit, İzmir yaklaşık 300 kmHareket halindeki fotoğraflar artçım Seda’dan.Fotoğraflar  Casio  Exilim 7.2 ile çekildi.Cuma sabahı 8:30 gibi çıktığımız yolda sıcaktan önce şiddetli bir rüzgar karşıladı bizi.Sabah yoğunlaşmaya başlayan trafiğin arasında kendimize yol açmaya çalışırken özellikle Aliağa taraflarında rüzgar kendisini iyice hissettirmeye başladı. Gönderdeki bayrak rüzgarın şiddetinden neredeyse dümdüz duruyordu.Yol kalitesi genel olarak fena değil. Çoğu yer zaten bölünmüş vaziyette. Bir kaç bölgede de yol çalışması devam ediyor. Çalışma olan bölgelerde zift ve mıcır zemini güvenilmez bir hale getirmiş ayrıca daraltılan şeritl..

Yunanistan Rotası

Birinci gün; Çeşme – Sakız - Pire Sabah 09.00 da çeşme limanında hazır olunuyor. 09.30 da kalkan gemi ile 45 dk’lık bir yolculuk ile Sakız adasına  geçiş. Pireye gidecek gemi saat 23.00 yada 24:00’te kalkacağı için bolca vakit kalıyor. Adanın güney kısmında gezilecek güzel yerler var günü bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Karfas – Vokaria – Emporios – Pirgi – Mesta – Elata – Lithi – Avgonima - Chios Rotası izlenerek güzel  bir tur atılabilir. Karfas da sabah kahvenizi içip  Emporios ve/veya Kalamari  Bay da yemek yenebilir. Aynı şekilde bu güzergahta istediğiniz noktada denize de girebilirsiniz. Akşamüzeri Chios merkezde limana bakan deniz kenarında pek çok kafe ve restoran var. Geminin kalkışına kadar burada zaman geçirebilirsiniz. En önemli nokta : Gemi insanı şaşırtacak kadar çabuk yanaşıp kalkıyor sizi beklemez. Hazır ve çabuk olun  J Gemiler gayet güzel ve şık. Ancak odaların büyük çoğunluğu 4 kişilik. Biletleri alırken bu konuya çok dikkat etmek lazım yoksa geceyi hiç tanımadığınız iki kişi ile geçirebilirsiniz.İkinci gün; Pire – Epidavros – Navplion – Leonidio - Gytheio Gemi sabah 6:30-07:00 gibi varıyor Pireye.  Fazla oyalanmadan şehird..

Bir Iron Butt Hikayesi New

Bir Iron Butt Hikayesi

Bir Iron Butt HikayesiIron butt düşüncesi aslında arkadaşlarla yapılan bir sohbet sırasında ve tesadüfen ortaya çıkmıştı.Eşimde bu sürüşte bana eşlik etmek isteyince bu sürüş biraz daha komplike bir hal aldı. Yaptığımız araştırmaya göre daha önce Türkiye’de böyle bir artçılı Ironbutt sürüşü yapılmamıştı. Ancak eşimde yıllardır artçı olarak motora binen ve 70.000 km nin üzerinde tecrübesi olan bir artçı olunca denemeye karar verdik.İlk başta 2013 yazında yapmayı planlamıştık fakat sağlık sebeplerinden dolayı ertelemek zorunda kaldık.Bu yıl mayıs ayında planlamalarımıza tekrar baktık ve rotayı revize ettik. Yeni rota onaylandıktan ve checkpointler belirlendikten sonra geriye tarihi belirlemek kalmıştı. Rotamız; İzmir-Uşak-Afyon-Ankara-Konya-Manavgat-Antalya-Korkuteli-Denizli-Aydın ve İzmir ve İzmir olacaktı. 1650 km civarında bir yol planlamıştık.Tarih olarak 20 Hairan 2014 Cuma gününü seçtik ve bir hafta öncesinden rotamızın üzerindeki hava durumunu takip etmeye başladık. Eğer meteorolojik şartlarda bir problem oluşursa tarihi birkaç gün erteleyecektik. Perşembe günü akşamı Cuma için hava durumu iyi görünüyordu. Sadece akşamüzeri Denizli civarlarında yağmu..